Tarjoilu- ja lämmitysohjeet Monza-Kuala Lumpur-Punavuori
Ateria 1 – Monza: Mamman lasagnea ja tomaatti-sipulisalaattia (L)
Lämmitysohje
Parhaiten annoksen lämmität mikrossa keskiteholla suoraan toimitusastiassa. Halutessasi voit lämmittää annoksen myös keskilämmöllä uunissa sopivassa astiassa. Huom, toimitusastia ei ole uunin kestävä.
Tarjoile tomaatti-sipulisalaatti kylmänä.
Ateria 2 – Kuala-Lumpur: Malesialainen Laksa-keitto (G, M, VE)
Lämmitysohje
Parhaiten annoksen lämmität mikrossa keskiteholla suoraan toimitusastiassa tai liedellä sopivan kokoisessa kattilassa.
Ateria 3 – Punavuori: Pollo Limonello ja paahdettua paprika-tomaattisalaattia (L)
Lämmitysohje
Parhaiten annoksen lämmität mikrossa keskiteholla suoraan toimitusastiassa. Halutessasi voit lämmittää annoksen myös paistinpannussa keskilämmöllä. Huom, toimitusastia ei ole uunin kestävä.
Tarjoile paprika-tomaattisalaatti erikseen kylmänä.
Varaa nyt seuraava Makumatka koodilla PUNAVUORI-5, jos hankit kahden hengen matkan ja koodilla PUNAVUORI-3, jos matkustat soolona. Alennukset tietystikin 5€ TAI 3 €. Koodi on voimassa 24.4.2020 saakka.